Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/1/4/14fcbb0c-2c56-4661-a2a5-37bdfe8292c2/sdr.sk/web/_cms/include/sql.php on line 15
www.sdr.sk - Oficiálna stránka kongregácie sestier Božieho Vykupiteľa - SVEDECTVÁ SESTIER
SWF Object ... loading

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia, Kongregácia sestier Božského Vykupiteľa, spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou. Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovednú osobu sa nachádza na: www.gdpr.kbs.sk.

 

 

 

UŽITOČNÉ ODKAZY

 

Liturgia hodín

  

NAŠE PROVINCIE/REGIÓN

Maďarská

Rakúska

Americký región

 

NAŠE SESTERSKÉ KONGREGÁCIE

Oberbronn

Francúzska provincia

Nemecká a Rakúska provincia

Slovenská provincia

Wurzburg

Nemecká provincia

Americká provincia

 

blahorečenie MAM

alfonzamariaeppinger

congregatio SDR

Alžbetka, n.o.

Sväté písmo

KBS
Povolania

Rehole

Evanjelizácia
Christnet

Časopis ZZ

 

 

SVEDECTVÁ SESTIER

 

Zázraky bl. Alfonzy Márie

Myslím, že 28. december 2019 bude v mojom živote hlboko zapísaný v srdci. Verím a som si istá, že blahoslavená Alfonza Mária skrze nás, jej dcéry, kráča po slovenskej pôde aj dnes.
Peter bol v minulosti právnikom, avšak jeho prvé manželstvo nedopadlo dobre. Rozviedol sa a prišiel na Spiš. Našiel si známosť a civilne sa zosobášil. Bol veľmi šikovný a v obci pomáhal Rómom v právnických veciach. Nerobil to za peniaze, ale len preto, lebo im chcel pomôcť.
Bola zamračená, decembrová sobota a naša komunita si po svätej omši zasadla k raňajkám. Petra som chodila ošetrovať asi tri roky. Bol čakateľom na transplantáciu srdca a mal zavedenú „hadičku“, ktorá „pomáhala udržiavať srdce“. Chodieval na pravidelné kontroly do Bratislavy. Ja som ho chodievala ošetrovať 1-krát do týždňa. Keďže v komunite nastali personálne zmeny, Petra začala navštevovať sr. Lucia. Práve ona v danú sobotu začala tému „PETER“. Veľmi ju trápilo, že Peter nechce prijať sviatosti napriek tomu, že mu už niekoľkokrát spomenula, že by bolo dobré, aby sa zmieril s Bohom. Keďže cez víkendy chodievame k pacientom striedavo, aby každá z nás mala jeden víkend voľný, k Petrovi išla sr. Bohdana. Domov sa vrátila smutná, lebo jej návšteva bola znova neúspešná. Jednoducho, Peter stále odmietal sviatosti. No môjho srdca sa zmocnil akýsi vnútorný nepokoj a rozposlala som správy sr. Kataríne Krištofovej, spolusestrám a kňazom, o ktorých som si myslela, že túto vec podporia svojimi modlitbami a obetami. Medzi tým som telefonovala Petrovej manželke a povedala som jej, že by bolo dobré, keby k nemu prišiel kňaz. No ona mi povedala, že on nie je ani pokrstený. Môj nepokoj rástol, ale v kútiku srdca sa začal rodiť plán: musím vziať relikviu bl. Alfonzy Márie a ísť za Petrom. Rozhodla som sa. Vzala som relikviu a mobil. Pozerám, správa od sr. Kataríny so slovami: „My sa budeme modliť, ty zober relikviu bl. Alfonzy Márie a choď k Petrovi, Matka zakladateľka urobí svoje.“ Skoro som sa rozplakala, lebo som vedela, že to nie je môj výmysel, ale Boží zámer. Pán nám obidvom vnukol presne tú istú myšlienku. Bolo to pre mňa veľmi silné, tak som neváhala ani trochu, povedala som sestrám a išla som. 
Sadám do auta a sama so sebou sa hádam: „Ty si blázon, čo mu vlastne povieš?!“ No vzápätí som dostala odpoveď: „Choď a o ostatné sa postará MATKA!“ Došla som do Bystrian a keď ma Petrova manželka zbadala, povedala mi: „Sestrička, ja som vedela, že dnes prídete.“ Nechápala som, ale bola som vnútorne rozrušená. Povedala som Petrovi: „Viete, vy ste v živote urobili veľmi veľa dobra a bola by škoda, keby to dobro zapadlo len tak... Viete, že sa nemáte veľmi dobre, a ja som Vám doniesla veľmi vzácnu návštevu. Je to tá zakladateľka, ktorej som bola pred rokom v septembri na blahorečení vo Francúzsku. A teraz som Vám doniesla jej relikviu,  ak chcete môžete si ju uctiť. Ona tiež chodila tak ako my do domov ošetrovať chorých.“ Uctila som si pred nimi relikviu zakladateľky a dala som  možnosť aj im. A teraz prišla tá chvíľa, keď  som Petra oslovila a povedala som mu, že sa mu ťažko dýcha a že je veľmi slabý: „Nechceli by ste, aby som k Vám zavolala kňaza, aby Vám udelil sviatosť krstu a ostatné sviatosti?“ On sa na mňa s bolestným výrazom pozrel a povedal mi: „ÁNO“. Bolo mi do plaču od veľkej radosti, ale vedela som, že nemám veľa času. Utlmili sme bolesť liekmi a ja som povedala, že idem pre kňaza, aby prišiel a vyslúžil mu všetky sviatosti. Manželka ma veľmi prosila, aby som spolu s kňazom prišla aj ja. Súhlasila som. 
Prišla som na faru, no kňaz tam nebol. Mal v dedine koledu. Tak som odišla a večer okolo 17.30 hod. som volala na faru, či by som sa nemohla stretnúť s kňazom, pretože by som sa s ním chcela súrne rozprávať. Došla som na faru a vyrozprávala som p. farárovi príbeh Petra, vytiahla som relikviu bl. Alfonzy Márie a povedala som: „Otče, to ona urobila ten zázrak.“ Kňaz si relikviu uctil a ja som mala pocit, že ten krst sa má udiať. Trochu odvážne hovorím kňazovi: „Otče, ale k tomu chorému musíme ísť hneď, ja neviem, či ešte vôbec žije.“ Kňaz sa ma opýtal: „Sestrička, a opýtali ste sa ho, či verí v katolícku Cirkev?“ „Otče na to som sa ho nepýtala, ale jedno viem, že ráno ešte nechcel a teraz chce.“ Kňaz sa náležite pripravil a išli sme. 
Došli sme k nemu, kňaz sa k nemu naklonil a povedal mu: „Pán Peter, sestrička mi povedala, že sa chcete dať pokrstiť a prijať sviatosti, ale ja sa Vás chcem ešte niečo opýtať: Veríte v jednu svätú, katolícku a apoštolskú Cirkev?“ Ja som v duchu znova „žobronila“ matku Alfonzu, aby povedal, že verí. On odpovedal jasne a zreteľne: „VERÍM.“ Vydýchla som si a kňaz začal: „V mene Otca i Syna i Ducha Svätého….“, pokrstil ho a udelil mu sviatosť birmovania. Dostal birmovné meno Pavol. Kňaz mu dal sväté prijímanie, udelil sviatosť pomazania chorých a absolúciu. Ešte sa trochu porozprával s príbuznými a sľúbil, že ráno po svätej omši mu donesie Eucharistiu. Keď sme vyšli von, kňaz mi povedal: „Sestrička, to bola sila!“. Na čo som mu odpovedala: „Otče, to bol zázrak!“ 
V nedeľu v noci sa Petrovi zdravotný stav zhoršil a zobrala ho záchranka. V pondelok ráno mi telefonoval lekár a, úplne nevediac, čo sa udialo, mi povedal, že Peter nad ránom odišiel do domu Otca.
„Chvála Ti, Pane, že skrze takých nepatrných ľudí robíš zázraky.“ Majme srdce otvorené pre Božie pôsobenie! Toto svedectvo je pravdivé a verím v silu a moc našej zakladateľky blahoslavenej Alfonzy Márie.
sr. M. Oktávia
 

Bl. Alfonza Mária u pacientov 

Chcela by som sa s vami podeliť s jedným príbehom, ktorý som zažila v teréne pri zomierajúcej pani spolu s relikviou našej zakladateľky. Ďakujem Bohu a aj sr. Kataríne K., že smieme mať v komunite relikvie našej zakladateľky. Keďže pracujeme v teréne s chorými, umierajúcimi, dostali sme aj  malú relikviu, ktorú smieme nosiť ku chorým. Teda od 15. 6. 2019 bola naša zakladateľka u troch zomierajúcich pacientov, ktorí si ju uctili, niečo sa o nej dozvedeli a Pán si ich následne po pár dňoch povolal k sebe - na nebeskú hostinu. 
A teraz už môj príbeh: V našej ADOS-ke sme mali pacientku, ku ktorej sme denne chodievali ošetrovať veľmi veľké dekubity. Chodievali sme aj cez víkend. Tak to bolo aj v sobotu 13. 7. 2019, kedy k nej mala ísť kolegyňa. Volala mi však v sobotu ráno, že pani ani nepreväzovala, keďže v noci jej volali záchranku a tiekla jej infúzia - už sú to jej posledné hodiny života. Volala ešte kaplána, ktorý povedal, že na prvý piatok ju zaopatril. Skončila som telefonát s kolegyňou a ja som neváhala ani chvíľu, vzala som relikvie našej Zakladateľky  a prosila sestru predstavenú, aby ma zaviezla k chorej, pretože pešo by mi to trvalo cca 15 minút. Po opise v telefóne, ako je na tom pacientka, som to chcela urýchliť. Predstavená bola pohotová, sadli sme do auta, cestou sme sa modlili. Ja som došla k chorej a videla som, že už veľmi ťažko dýcha. Vzala som relikviu, priložila palec na relikviár, povedala pár viet o zakladateľke, že aj ona chodievala ku chorým, zomierajúcim a že teraz sa jej dotýka a je s ňou. Ešte som do ucha chorej hovorila modlitbu ľútosti a povedala som jej, aby pozdravila našu Zakladateľku od svojich sestier, lebo sa s ňou určite stretne. A v tom vnučka povedala: „Aha, babka plače.“ Chorej vyšla slza, utrela som jej ju a povedala som, že isto nás počula. Toto bolo všetko, čo som stihla. Ešte som sa pýtala príbuzných, či mám ostať pri nich. Chceli, tak som ostala. Vybehla som povedať sestre predstavenej, že môže ísť domov a že jej zavolám, kedy môže prísť pre mňa. Bol to okamih - cca tri minúty - keď som sa vrátila do domu, chorá už dodýchala. Bolo to tak na sekundy vyrátané, aby ešte zažila dotyk relikvie našej blahoslavenej Alfonzy Márie a aby sme mohli ešte povedať modlitbu ľútosti, aby tak mohla odísť na nebeskú hostinu. Ja verím, že naša blahoslavená Alfonza Mária tam bola s nami.
Milé spolusestry, keby som išla pešo, už by chorá nebola medzi nami. Keď zomrela, ešte som sa s príbuznými pomodlila. Potom sme zavolali záchranku, aby skonštatovali smrť a po ich odchode sme pani mohli spokojne pripraviť a poobliekať, aby bola krásna, keď sa stretne s Ježišom. Rodina bola úžasná, pomáhali mi pri všetkom, pýtali sa, čo majú robiť. Keď už bola nebohá pani oblečená, opýtala som sa, či sa pri nej smiem ešte pomodliť ruženec. Dcéra sa vyjadrila, že bude veľmi rada, keď ostanem. Ponúkla som im, aby sa ku mne pridali. Celá rodina - dcéry s manželmi a aj vnučky sedeli a modlili sa so mnou. Bolo to dojímavé. Po ruženci som im povedala, že ich nechám, aby sa ešte mohli oni rozlúčiť so svojou mamkou, babkou a prosila som ich, aby ju nenechali samu, nech sa modlia ešte pri nej, kým nepríde obhliadajúci lekár a pohrebná služba. Povedala som im, že je to posledná možnosť ešte byť so zosnulou, tak nech sú pri nej. Dcéra poďakovala za všetko, ďakovala aj za relikvie, za tú poslednú ľútosť u mamky, ako aj za celú starostlivosť, čo sme k nim chodili. Vyprevadila ma von k autu, kde ma čakala sestra predstavená. Keď som sadla do auta, poďakovala som, že ma odviezla a že bola ochotná ísť so mnou, pretože to bolo vyrátané na sekundy. Vtedy mala slzy na kraji aj ona. 
Ďakujem Bohu za to, že máme malú relikviu našej blahoslavenej Alfonzy Márie, ktorá smie prichádzať ku chorým tak, ako chodievala počas svojho života. Ďakujem, že ju smieme predstaviť chorým, ktorí často už nikam nemôžu ísť a s radosťou príjmu vzácnu návštevu, že smieme svedčiť o nej a hovoriť, že sme jej sestry. Ďakujem Bohu, že smieme ponúkať to, čo ponúkala ona a to práve tým najbiednejším, chudobným a zomierajúcim. 
sr. M. Rafaela

 

 


Ďalšie články v sekcii:

MAM
BLAHOREČENIE MAM
ZALOŽENIE
PRVÉ PRAVIDLÁ
1849-2009
OTEC REICHARD
SESTERSKÉ KONGREGÁCIE
DEJINY SLOVENSKEJ PROVINCIE
FOTOARCHÍV
HISTORICKÝ KALENDÁR

MYŠLIENKA DŇA


Kedy začnete žiť v Bohu? Až keď objavíte, aké príjemné je Božie jarmo, pretože až do tohoto dňa to nespoznáte.

MODLITBY NA ÚMYSEL


Keď sa modlíš za druhých, budeš naplnený láskou - teda Duchom Svätým. Vtedy, keď Duch Svätý môže cez teba prúdiť, napĺňa aj teba!
Pridať umýsel >>

NAJNOVŠIE INFORMÁCIE


Spiritualita
(2020-11-04 15:24:16)
KALENDÁR
(2020-09-30 13:34:54)
Apoštolát
(2020-09-30 13:28:55)
BLAHOREČENIE MAM
(2020-09-30 13:21:49)
Duchovná rodina
(2020-09-30 13:19:04)
© 2008 KONGREGÁCIA SESTIER BOŽSKÉHO VYKUPITEĽA | Created by Darius.sk All rights reserved.