Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/1/4/14fcbb0c-2c56-4661-a2a5-37bdfe8292c2/sdr.sk/web/_cms/include/sql.php on line 15
www.sdr.sk - Oficiálna stránka kongregácie sestier Božieho Vykupiteľa - POSTULÁT
SWF Object ... loading

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia, Kongregácia sestier Božského Vykupiteľa, spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou. Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovednú osobu sa nachádza na: www.gdpr.kbs.sk.

 

 

 

UŽITOČNÉ ODKAZY

 

Liturgia hodín

  

NAŠE PROVINCIE/REGIÓN

Maďarská

Rakúska

Americký región

 

NAŠE SESTERSKÉ KONGREGÁCIE

Oberbronn

Francúzska provincia

Nemecká a Rakúska provincia

Slovenská provincia

Wurzburg

Nemecká provincia

Americká provincia

 

blahorečenie MAM

alfonzamariaeppinger

congregatio SDR

Alžbetka, n.o.

Sväté písmo

KBS
Povolania

Rehole

Evanjelizácia
Christnet

Časopis ZZ

 

 

Srdce pre Krista Vykupiteľa

V našom spoločenstve prežívame radosť z prijatia kandidátky Andrey do postulátu. Prijatie sa uskutočnilo pri vešperách na slávnosť Krista Kráľa 25.11.2018 v provinciálnom dome v Spišskej Novej Vsi. Prítomný bol aj vdp. Ľuboslav Hromják, ktorý požehnal šaty a medailu, povzbudil postulantky aj sestry v komunite. Takto môže Andrea spolu s postulantkou Silviou pokračovať vo formácii, rásť v Božej láske a rozvíjať dary, ktoré do nej Boh vložil.

FOTO

 

Kráčame spolu 

V roku 2018 sú v našom formačnom dome v Spišskej Novej Vsi dve dievčatá - kandidátka Andrea a postulantka Silvia. Spoločne sa pripravujú na počiatočnú formáciu pod vedením sr. Filotey. Okrem toho sú v pracovnom pomere, každá v rôznej oblasti, rozvíjajúc pritom charizmu blahoslavenej matky Alfonzy Márie.

 

Pán si ju povolal

V sobotu 8. 11. 2014 bola pri sv. omši

za účasti generálnej asistentky sr. M. Mech-tildy, takmer všetkých miestnych predstave-ných a sestier komunity v Spišskej Novej Vsi prijatá provinciálnou predstavenou sr. M. Dáriou Motykovou nová postulantka Miriama.  Sv. omšu celebroval vdp. kaplán Tomáš Lieskovský, ktorý na záver udelil všetkým svoje novokňazské požehnanie.

Miriama bola za kandidátku prijatá 4. 1. 2014 a bude ju spolu s postulantkou Dankou sprevádzať sr. Immaculáta.

Z jej rozhodnutia sa tešíme a naďalej ju sprevádzame svojimi modlitbami, aby dobré dielo, ktoré v nej Boh začal, aj dokončil.

FOTO

 

Postulantka Danka

Dňa 15. 10. 2013, na sviatok sv. Terézie Avilskej, bola provinciálnou predstavenou sr. M. Dáriou Motykovou prijatá do postulátu kandidátka Danka. Postulantské šaty a medailu požehnal vdp. Ľubomír Stanček. Prijatie sa uskutočnilo v rámci večerných modlitieb v provinciálnom dome v Spišskej Novej Vsi za účasti sestier miestnej komunity.
Zároveň ju provinciálna predstavená zverila sr. Immaculáte, ktorá ju bude počas formácie v postuláte sprevádzať.

Danke srdečne blahoželáme a zahŕňame
ju do svojich modlitieb, aby bola aj naďalej vnímavá na Boží hlas, ktorý ju k nám povolal.

FOTO
 

Postulát

„V postuláte ponúkame postulantke pomoc získať primeranú ľudskú a náboženskú zrelosť,
aby mohla vo vnútornej slobode plne odpovedať na Božie volanie. Postulantka si má predovšetkým ujasniť, či je súca pre rehoľný život a povolanie v našej kongregácii. Taktiež kongregácia si overuje pravosť jej povolania. Pomáhame jej, aby svoje povolanie žila stále uvedomelejšie. Okrem toho sa má hlbšie oboznámiť so životnou formou a apoštolátom kongregácie.“ (Ratio istitutionis SDR, 5.2)
 

Čo o sebe hovoria naše postulantky?

„Postulát je prvým rokom formácie. V tento požehnaný čas máme možnosť sa viacej priblížiť ku Kristovi a spoznať život v komunite so sestrami. Obdobie postulátu trvá 6-24 mesiacov, v našej kongregácií je zaužívaná doba približne jeden rok.
V súčasnosti sme v postuláte tri: Eva Glodžáková, Daniela Zaťková a Tatiana Grznárová. Máme svoje poslanie v komunite v geriatrickom centre sv. Lukáša v Košiciach. Tu pracujeme na oddeleniach, kde slúžime chorým.
Ako vyzerá bežný deň v postuláte?
Väčšinu dní je minimálne jedna z nás v práci, ktoré majú voľno venujú svoj čas Pánovi, službe v komunite alebo štúdiu (životopisy svätých- najmä patróni kongregácie, Sväté Písmo...). Keď máme spoločné voľno bývajú prednášky, ktoré vedie formátorka s.M.Viktória. Občas chodíme aj na spoločné výlety.
Snažíme sa každý deň v našej novej rodine naplniť radosťou prameniacou z bližšieho spoznávania nášho Božského Vykupiteľa.“

 

 VÝLET NA OPÁTKE

Pôstne obdobie sme začali v rámci nášho postulátu duchovno- rehoľným pobytom na Opátke pri Košiciach. Prípravy naň prebiehali už niekoľko týždňov vopred, takže očakávanie a nadšenie rástli každým dňom viac a viac.
Nakoniec všetko vyšlo podľa plánu a v piatok hneď po svätej omši sme mohli vyraziť z hlučných, uponáhľaných Košíc do nádherného, tichého prostredia hôr.
Prvá prekážka, ktorú sme museli zdolať bolo zakúrenie v chate, keďže na Opátke ešte bolo badať pozostatky zimy a snehu. Kým sme očakávaný ohník založili, aj sme sa poriadne zapotili. Poobede sme sa pomodlili krížovú cestu. Jednotlivé zastavenia boli obohatené zamysleniami našej zakladateľky, takže sme aj skrze ne mohli hlbšie vnímať Pánovo utrpenie. Príjemne nás prekvapila návšteva našej sestričky provinciálnej, ktorá sa pri nás zastavila pri návrate z Košíc. Podelila sa s nami so zážitkami zo Svätej zeme a povzbudila nás do ďalších dní nášho postulátu.
Nasledujúci deň v sobotu sme doobedie strávili (asi ako každú sobotu) – upratovaním a varenímJ..Poobede sme sa pomodlili rozjímavý ruženec, po ktorom mala pre nás sr.Viktória ešte pripravenú „adoráciu“ nad svätým písmom, kedy sme aj cez stíšenie a Božie slovo mohli vnímať, čo nám chce Pán v danej chvíli povedať.
Prvú pôstnu nedeľu sme začali svätou omšou v kostolíku v dedine. Nasledoval obed a očakávanie našej sestričky predstavenej, ktorá nás predvečerom odviezla naspäť domov na geriatriu.
Ďakujeme Pánovi, že sme takto strávili spolu niekoľko dní, kedy sme sa mohli v tichu zamýšľať nad prebiehajúcim pôstnym obdobím, ale aj si kúsok oddýchnuť a  upevniť naše spoločenstvo postulátu."
                                                                                               postulantky
 
 

Ďalšie články v sekcii:

IDENTITA
POSLANIE
LOGO
ŠTRUKTÚRA KONGREGÁCIE
KOMUNITY
KALENDÁR
PERMANENTNÁ FORMÁCIA
JUNIORÁT
NOVICIÁT
O NAŠICH SPOLOČENSTVÁCH

MYŠLIENKA DŇA


Obracajte sa na Pána pri všetkých príležitostiach bez známky nedôvery. Proste a dostanete.

MODLITBY NA ÚMYSEL


Keď sa modlíš za druhých, budeš naplnený láskou - teda Duchom Svätým. Vtedy, keď Duch Svätý môže cez teba prúdiť, napĺňa aj teba!
Pridať umýsel >>

NAJNOVŠIE INFORMÁCIE


Spiritualita
(2021-01-15 09:28:37)
KALENDÁR
(2021-01-15 08:45:02)
Apoštolát
(2020-09-30 13:28:55)
BLAHOREČENIE MAM
(2020-09-30 13:21:49)
Duchovná rodina
(2020-09-30 13:19:04)
© 2008 KONGREGÁCIA SESTIER BOŽSKÉHO VYKUPITEĽA | Created by Darius.sk All rights reserved.