Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/1/4/14fcbb0c-2c56-4661-a2a5-37bdfe8292c2/sdr.sk/web/_cms/include/sql.php on line 15
www.sdr.sk - Oficiálna stránka kongregácie sestier Božieho Vykupiteľa - OBNOVA
SWF Object ... loading

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia, Kongregácia sestier Božského Vykupiteľa, spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou. Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovednú osobu sa nachádza na: www.gdpr.kbs.sk.

 

 

 

UŽITOČNÉ ODKAZY

 

Liturgia hodín

  

NAŠE PROVINCIE/REGIÓN

Maďarská

Rakúska

Americký región

 

NAŠE SESTERSKÉ KONGREGÁCIE

Oberbronn

Francúzska provincia

Nemecká a Rakúska provincia

Slovenská provincia

Wurzburg

Nemecká provincia

Americká provincia

 

blahorečenie MAM

alfonzamariaeppinger

congregatio SDR

Alžbetka, n.o.

Sväté písmo

KBS
Povolania

Rehole

Evanjelizácia
Christnet

Časopis ZZ

 

 

Adventná príprava: 

Betlehemská jednoduchosť a pokora 

 

MAŠTAĽ – Súhlasila by som, aby sa Ježiš narodil v MAŠTALI? A predsa sa tak stalo! Pre svoj príchod na ZEM vyvolil si to najposlednejšie miesto – najpokornejšie – MAŠTAĽ – aby NIKTO NIKDY nemohol povedať, že si zvolil lepší príbytok, než má ktokoľvek z nás ľudí. Život človeka vyzerá často ako „MAŠTAĽ“, ale práve pre túto „MAŠTAĽ“ prišiel Ježiš na našu ZEM, aby nám pomohol vyčistiť ju, urobiť v nej poriadok, vykydať z nej všetok „HNOJ“! VŠETOK! Minulý, terajší i budúci – celého ľudského pokolenia.

• Čo urobím pre to, aby moja MAŠTAĽ mohla prijať takého vzácneho HOSŤA? LEBO ON UŽ PRICHÁDZA...
• Dovolím MU, aby sa v tieto VIANOCE  narodil aj v mojej MAŠTALI?
MARANA THA! PRÍĎ, PANE JEŽIŠU! Čakám ťa s láskou. Príď a premeň mňa i moju MAŠTAĽ!
 
MÁRIA – nemám deti, a tak neviem, aký je to pocit priviesť na svet dieťa... Vzdala som sa detí práve pre toto Dieťa v jasliach. Mária porodila nezvyčajné DIEŤA – BOŽIEHO SYNA. Prostredníctvom anjela dala Bohu súhlas, nech sa stane, ako jej anjel oznámil... Teraz pokorne kľačí pri jasliach a nežne hľadí na tento živý POKLAD, aby mu bola čo najbližšie. Ich pohľady sa stretli a Ježiš sa na ňu usmieva, akoby jej chcel povedať: „Mama, ďakujem ti za tvoju lásku, s akou si ma prijala. Ďakujem ti, že si mi darovala ŽIVOT. Chcel som sa stať jedným z vás – človekom, lebo ťažko vám bolo veriť v neviditeľného Boha. ON sa vám chcel zjaviť a zvolil si túto cestu, ktorou prichádzate vy všetci na tento svet. Hľadal matku, aby som sa mohol narodiť ako vy – a našiel teba, mama.“
A Mária premýšľa vo svojom srdci: „NIČOMU NEROZUMIEM, ale nepotrebujem ROZUMIEŤ – Boh má so mnou svoj plán, tak nech sa stane jeho vôľa!
Budem ťa ochraňovať a ak to bude potrebné, dám aj svoj život za teba, syn môj, lebo si aj môj syn od prvej chvíle, keď si sa vtelil do môjho života. Dám ti všetku svoju lásku, akej som schopná, dám ti celý svoj život k dispozícii...“
 
JOZEF – vyvolený Bohom za ochrancu jeho SYNA i MATKY jeho SYNA.
Kľačí tu pokorný, tichý, lebo pred Božím TAJOMSTVOM  to ani ináč nejde. Tu sa dá iba mlčať. BOŽIE TAJOMSTVO nepotrebuje komentár... Svoj zápas pochybností, keď si nevedel vysvetliť, čo sa stalo, má už za sebou... NEROZUMEL, ale uveril anjelovým slovám, že toto DIEŤA bude BOŽÍ SYN a už sa viac nestaral, čo povedia ľudia. Pre neho je dôležité poslanie, ktoré mu zveril Boh – byť ochrancom JEHO SYNA.
Má radosť, že mu Boh prejavil takú veľkú DÔVERU a zveril mu tieto dve bytosti do jeho starostlivosti.
Ak mu BOH DÔVERUJE, aj on DÔVERUJE BOHU, že ho NIKDY neopustí, i keby  všetko svedčilo o opaku...
 
PASTIERI – tí najjednoduchší z ľudí, tí na periférii (ako hovorí pápež František), sú prví a bezprostrední svedkovia príchodu Ježiša na ZEM. Im zvestovali anjeli veľkú radosť: „Dnes sa vám v meste Dávidovom narodil Spasiteľ, Kristus Pán.“ A oni uverili. Nepotrebovali teologické dôkazy, že v maštali pre ovce, v jasliach, leží novonarodený MESIÁŠ – BOŽÍ SYN – náš ZÁCHRANCA. Zohýbajú pred NÍM svoje kolená a vzdávajú mu úctu ako svojmu PÁNOVI a KRÁĽOVI.
JEDNODUCHOSŤ A POKORA nepozná špekulácie, ale verí, i keď celkom NEROZUMIE.
• Aká je moja pohotovosť pri počúvaní Božieho Slova?
• Vydávam sa na cestu služby blížnym bez zaváhania?
 
VÔL A OSOL – osol bol tam určite, lebo bol použitý pri ceste do Betlehema ako „DOPRAVNÝ PROSTRIEDOK“ pre Máriu, ktorá bola v požehnanom stave.
Nemé zvieratá tiež nechápu, čo sa deje, ale svojím MÁLOM, čo im je dané od prírody, prispievajú k útulnosti maštale a svojím dychom zmierňujú CHLAD ľudských sŕdc, ktoré nemali miesto pre svojho MESIÁŠA.
• „Nemrznú“ pri mne iní? Nedávam im pocítiť chlad svojho srdca?
 
TRAJA KRÁLI – neboja sa padnúť na kolená pred dieťaťom v MAŠTALI. Múdry si nemyslí, že všetkému ROZUMIE... Nestavia sa na prvé miesto, počíta s tým, že sú iní, ktorí ho prevyšujú vo vedomostiach. A tak aj traja králi uznali, že toto malé dieťa môže byť KRÁĽ – PÁN SVETA, ktorý skryl svoju VEĽKOSŤ do POKORY, do JEDNODUCHOSTI. Im stačila HVIEZDA ako ZNAMENIE, ktorá ich priviedla k NEMU. 
Mať otvorené oči i srdce, ktoré pomáha VIDIEŤ, ZASTAVIŤ SA, DOTKNÚŤ SA!
 
NAJDÔLEŽITEJŠIA POSTAVA v betlehemskej maštali si TY, PANE, JEŽIŠU KRISTE, SYN ŽIVÉHO BOHA! Padám pred TEBOU na kolená v nemom úžase, že si prijal našu ľudskú prirodzenosť. VIAC si sa už ZNÍŽIŤ nemohol. Vyslovím iba jedno slovo: ĎAKUJEM! Ale predsa dotiahnem to na celú vetu: ĎAKUJEM, že si prišiel aj kvôli mne! Každé ďalšie slovo by to mohlo iba pokaziť. Ty jediný vieš 100%-ne, čo je v mojom srdci! Aj ja sa radím medzi tých, ktorí TOMUTO TAJOMSTVU NEROZUMEJÚ – ale ani NECHCEM ROZUMIEŤ, jednoducho prijímam – otváram sa vierou pre toto tajomstvo.
Kiežby toto STRETNUTIE PRI JASLIACH znamenalo pre mňa čas obrátenia, aby som vo všetkom stretávala Boha a aby premenilo moje srdce na nežné a pozorné a priviedlo ma bližšie k iným ľuďom...
sr. M. Patrícia

 


Ďalšie články v sekcii:

CHARIZMA SDR
SPIRITUALITA SDR
ZASVATENIE
VYKÚPENIE
PATRÓNI SDR
JUBILEUM
MODLITBA

MYŠLIENKA DŇA


Kedy začnete žiť v Bohu? Až keď objavíte, aké príjemné je Božie jarmo, pretože až do tohoto dňa to nespoznáte.

MODLITBY NA ÚMYSEL


Keď sa modlíš za druhých, budeš naplnený láskou - teda Duchom Svätým. Vtedy, keď Duch Svätý môže cez teba prúdiť, napĺňa aj teba!
Pridať umýsel >>

NAJNOVŠIE INFORMÁCIE


Spiritualita
(2020-11-04 15:24:16)
KALENDÁR
(2020-09-30 13:34:54)
Apoštolát
(2020-09-30 13:28:55)
BLAHOREČENIE MAM
(2020-09-30 13:21:49)
Duchovná rodina
(2020-09-30 13:19:04)
© 2008 KONGREGÁCIA SESTIER BOŽSKÉHO VYKUPITEĽA | Created by Darius.sk All rights reserved.