Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/1/4/14fcbb0c-2c56-4661-a2a5-37bdfe8292c2/sdr.sk/web/_cms/include/sql.php on line 15
www.sdr.sk - Oficiálna stránka kongregácie sestier Božieho Vykupiteľa - CELOSLOVENSKÉ AKCIE
SWF Object ... loading

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia, Kongregácia sestier Božského Vykupiteľa, spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou. Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovednú osobu sa nachádza na: www.gdpr.kbs.sk.

 

 

 

UŽITOČNÉ ODKAZY

 

Liturgia hodín

  

NAŠE PROVINCIE/REGIÓN

Maďarská

Rakúska

Americký región

 

NAŠE SESTERSKÉ KONGREGÁCIE

Oberbronn

Francúzska provincia

Nemecká a Rakúska provincia

Slovenská provincia

Wurzburg

Nemecká provincia

Americká provincia

 

blahorečenie MAM

alfonzamariaeppinger

congregatio SDR

Alžbetka, n.o.

Sväté písmo

KBS
Povolania

Rehole

Evanjelizácia
Christnet

Časopis ZZ

 

 

Dobrovoľníčka na Pochode za život

Dňa 22. septembra 2019 sa v Bratislave konal už 3. Národný pochod za život. Tentokrát som sa rozhodla nezúčastniť sa ho len ako účastník, ale prihlásila som sa naň ako dobrovoľník. Nevedela som, do čoho idem a čo ma čaká, ale vo vnútri som cítila aj nadšenie, že budem malou súčasťou niečoho krásneho s veľkou myšlienkou – chrániť život. Myslela som pri tom aj na svoju nebohú mamku, ktorá sa i napriek nátlaku a odhováraniu zo strany lekára rozhodla chrániť ten môj aj keď ju strašili, že budem postihnutá, či mrzák.
Prihlásila som sa do zdravotníckeho tímu. Po prvotných informáciách o podstate môjho poslania, ktoré som dostala mailom sme sa spolu so sr. Tadeou a dvoma mladými ženami vybrali do Bratislavy autom už v piatok, keďže program pre dobrovoľníkov začínal už v piatok večer sv. omšou a špeciálnym programom pre dobrovoľníkov. Vidieť mnoho ľudí rôzneho veku, pripravených priložiť ruku k dielu a to všetko dobrovoľne, bolo pre mňa veľkým povzbudením.
V sobotu ráno sme mali informačné stretnutie my zdravotníci. Mali sme pracovať s dobrovoľníkmi maltézskych rytierov a našou úlohou bolo hlavne rozdávať vodu a sledovať dav, ak by niekto potreboval pomoc. Boli sme rozdelení do šiestich skupín a mali sme stanovištia s prvou pomocou s lekármi po celej dĺžke trasy pochodu.
V sobotu som pomáhala našej košickej skupine v stánku s predmetmi podporujúcimi právo na život. Boli to krásne stretnutia s ľuďmi, či celými rodinkami, ktoré popri nás prechádzali. Večer nás čakala sv. omša v Dóme sv. Martina, kde sme tiež dávali ako zdravotníci pozor. Sobotný program sme zakončili v Inchebe programom Život ma chytá za srdce. 
Keďže moja služba na Námestí slobody začínala už pred jedenástou, tak som sa nemohla zúčastniť slávnostnej sv. omše v Inchebe. Ďalšia malá obeta za najmenších z nás. Na námestí sme sa rozdelili do našich skupín a spojili s dobrovoľníkmi maltezákov. Moje stanovište bolo blízko námestia a tak som mohla byť v centre diania celý čas. Po dobrom obede, ktorý sme ako dobrovoľníci dostali, sme sa pustili do práce. Po dvojiciach sme chodili pomedzi ľudí a ponúkali im vodu. Vďaka mojej úlohe som mala možnosť stretnúť sa s mnohými ľuďmi rôzneho veku. Boli by ste prekvapené, že k tomu stačil len ponúknutý pohár vody :D. Veľmi pekným obrazom bolo pre mňa sledovať na okraji námestia mamky, ktoré dojčili v ústraní svoje malé deti. Chvála Bohu, ľuďom sa zdravotné problémy vyhýbali, a tak sme nemuseli zasahovať. Poroznášali sme množstvo vody a s mojou parťačkou sme sa smiali pripomínajúc si biblické: „kto podá čo len pohár vody...“ 
Aj keď som si pri ceste domov necítila nohy a bola riadne unavená, vo vnútri som mala úžasný pocit vďačnosti, že som mohla zažiť pochod aj z inej stránky a aj takto prispieť k ochrane života. Vďaka Bohu za túto skúsenosť.
                                                                                                         Sr. M. Natanaela
 

Na púti Angelus bola reč aj o matke Alfonze Márii

Tohoročná Púť hľadajúcich spoločenstva Angelus sa v tomto roku konala v Smižanoch 24.-26.8.2018. Mnohé z našich sestier sú už niekoľko rokov zapojené do modlitbového patronátu cez toto spoločenstvo. A tak pozvánky na akcie spoločenstva Angelus sú adresované aj im. Napriek tomu, že do Smižian to minimálne z okolitých troch komunít  nie je ďaleko, zúčastniť sa celej tejto akcie nebolo možné. V tomto termíne totiž prebiehalo toľko udalostí, že bolo potrebné naozaj veľmi rozlišovať a vyberať. Ale predsa... boli sme tam! Každá aspoň chvíľku. V piatok na úvodnej svätej omši až do konca programu daného dňa nás tam zastúpila sr. Chantal a postulantka Silvia. V sobotu po oslavách jubileí sľubov sa tam Silvia vrátila s väčšou partiou – sr. Immaculatou, sr. Timeou a sr. Hieronymou. A keďže v sobotu sa spoločenstvo pútnikov rozrástlo o viacerých mladých aj rehoľníkov z iných reholí, spolu so sr. Veronikou od sestier spasiteliek mohli naše sestry hovoriť aj o živote a diele Matky Alfonzy Márie a jej blížiacom sa blahorečení. A tak sme zvesť o milujúcej láske Boha mohli šíriť aj na tomto mieste.
Modlitbové spoločenstvo Angelus združuje mladých ľudí, hľadajúcich svoje životné povolanie. Každý z týchto mladých dostáva modlitbového sprevádzajúceho z radu ľudí, ktorí svoj život úplne zasvätili Bohu alebo v podobe manželského páru.
FOTO
-cha-
 

O2H pred kamerou

Jednou z aktivít preukázania O2Hy v našom stánku bola možnosť absolvovať rozhovor pred kamerou. Zapojilo sa do nej 37 mladých ľudí z rôznych kútov Slovenska i domáceho Prešova. Bolo by ich ešte viac, ale kapacita batérie kamery bola obmedzená. Po hodine natáčania sa nám vybila. Ponúkame Vám teda prepis odpovedí.

1. Čo sa Ti zatiaľ najviac páči na P18?

Barbora: Na P18 sa mi najviac páči, že sme živá Cirkev. Sme tu spolu mladí, zasvätení i laici, mám tu veľa kamarátov, slúžime aj sa „občerstvujeme“. 
Zuzana: Možnosť odovzdávať posolstvo mladým. 
Dominika: Najviac sa mi páčila krížová cesta.
Jozef: Najväčší zážitok mám zatiaľ z krížovej cesty.
Mária: Krížová cesta bola pekná, ale ešte viac vo mne zanechala stopu štvrtková adorácia v kostole sv.  Mikuláša.
Ema: Celkovo program sa mi páči. Veľmi krásna bola krížová cesta., ale aj popoludnie angažovanosti, kde sme boli pri For live tíme. 
Peťo: Najviac sa mi páči spoločenstvo ľudí žijúcich s Ježišom.
Jakub: Expo povolaní je úžasné, ale aj každá svätá omša, dnešná liturgia. 
Nikoleta: Páči sa mi to množstvo ľudí. Je to neskutočne krásne v Hand bal aréne a sa na to pozeráte, ste šťastí, že ste súčasťou takejto Cirkvi.
Paťa: Mne sa najviac páči toto Expo povolaní a tiež včerajšia krížová cesta.
Jozef: Včerajšia krížová cesta.
Natália: Veľmi sa mi páči na P18, je tu úžasne a dúfam, že takáto akcia bude pokračovať mnoho a mnoho rokov.
Nikola: Ďakujem Pánu Ježišovi, že tu môžeme byť. Je tu fakt taký pokoj, balzam na dušu.
Majo: Z každého programu sa mi niečo páčilo.
Martin: Páči sa mi to spoločenstvo viery, že sa v tej športovej hale môžeme tak vzájomne povzbudiť.
Tomáš: Páči sa mi zadelenie do skupinky, zdieľanie, spoznávanie nových ľudí.
Lucia: Celková atmosféra, byť tu s tými ľuďmi, zoznámiť sa s ďalšími, budovať skvelé priateľstvá.
Monika: Veľmi sa mi páči aký premakaný program tu je.  Naozaj bol krásny. Ja osobne mám veľmi rada tanečné divadlo Atak a ono vystupuje v každej časti programu.
Mirka: Páčia sa mi sväté omše a krížová cesta.
Vladislav: Všetko je tu oslovujúce. Ľudia, ktorí sú tu a majú odvahu prezentovať kresťanstvo v dnešnej dobe.
Nika: Páčia sa mi katechézy a Expo.
Dana: Krížová cesta sa mi páčila.
Margaréta: Popoludnie angažovanosti v rómskej osade.
Zuzka: Misia pri Rómoch.
Viktória: Jednoznačne krížová cesta.
Viktória: Krížová cesta a popoludnie angažovanosti.
Adrika: Najviac sa mi páčia katechézy aj so všetkým ich oživením a tiež otcovia biskupi, že sú takí „obyčajní“ a majú slová pre mladých, do ich života, žiadne „teologické naučené veci“.
Regina: Pre mňa sú obohatením mladí, ktorí sú tu. Akí sú nápadití, kreatívni, veriaci.
Chlapec z Ukrajiny: Nenachádzam nič, čo by sa mi nepáčilo. Všetko sa mi páči, celé stretnutie veriacich mladých. Niečo také na Ukrajine niet.
Kristína: Katechéza o Panne Márii. Obohacuje ma aj služba zdravotníka, v ktorej som zapojená na P18.

2. Máš nejaký odvážny krok v blízkej budúcnosti?

Barbora: Áno, je to osobná zmena, zmena osobnej modlitby, zmena postojov v práci, každodenné obracanie sa.
Ema: Chcela by som viac čítať evanjelium a viac sa zaujímať o tieto veci, viac žiť život s Bohom.
Peťo: Od septembra vstupujem do seminára.
Nikoleta: Prijať všetko, čo život prinesie.
Jozef: Som momentálne doma a uvažujem kam na vysokú školu.  Toto rozhodnutie sa na „isto“ bude mojím odvážnym krokom.
Paťa: Asi len úspešne ukončiť skúšky.
Majo: Ani nie. Čo má prísť, príde.
Lucia: Rozhodnúť sa správne na vysokú školu.
Monika: Prihlásila som sa na SDM do Panamy a hoci tam bude veľmi veľa ľudí a teda aj komplikácií, teším sa na to. Je to pre mňa odvážny krok.
Mirka: Myslím si, že odvážne kroky sú tie, ktoré sú malé, nie veľké. Preženiem to, ale možno je ľahšie nechať sa zastreliť ako každý deň sa vzdať niečoho malého, osobného, každý deň niečoho iného.
Viktória: Odvážne kroky sú maličkosti, v ktorých sa musím denne prekonávať.
Dávid: Pre mňa bolo odvážne prísť tu.
Chlapec z Ukrajiny: Odvážny krok mám za sebou. Ja som dlho neveril v Boha a uveriť mu, to bola pre mňa odvaha.

3. Čo si myslíte o rehoľníkoch?

Marek: Sú to ohromní ľudia. Urobili veľkú obetu.
Ema: Myslím si, že majú veľmi veľkú odvahu vstúpiť do takýchto vecí a určite to nie je ľahké rozhodnutie.  Obdivujem ich. Je to krásne, že ich je tak veľa a každý sa venuje niečomu inému. 
Natália: Je to niečo úžasné a obdivujem ich, že zvládajú toto povolanie.
Nikola: Je to veľká obeta, oddať sa Bohu na celý život.
Peťo: Sú to skvelí ľudia, ktorí nášmu svetu veľakrát kryjú chrbát. Ich modlitby a obety sú pre nás nevyčísliteľné.
Nikoleta: Osobne poznám pár a som veľmi vďačná za to, že ich poznám. Boli mi veľkou oporou v každej situácii. 
Paťa: Sú to odvážni ľudia, lebo dokázali urobiť také životné rozhodnutie – navždy. Sú super a mám ich rada. 
Martin: Majú byť soľ pre tento svet. Soľ, ktorá má chuť.
Tomáš: Je krásne koľko rôznych reholí je po celom svete o čo všetko sa starajú.
Lucia: Majú v podstate veľké bremeno – tú vieru naozaj žijú. Je to na nich vidno. Nesú bremeno v zmysle života v dnešnej spoločnosti, ktorá pochybuje o takomto spôsobe života. A oni svedčia, že život s Bohom je možný aj dnes.
Monika: Rehoľníci pridávajú do našich životov pokoj a istotu, že „sa to dá“, keď veríme v Boha.
Mirka: Sú svedectvom toho, že strata pre Ježiša znamená zisk.
Viktória: Myslím si, že to stojí veľa odvahy rozhodnúť sa pre tento spôsob života.
Dávid: Sú to ľudia, ktorí nesú Posolstvo.
Chlapec z Ukrajiny: Sú to ľudia zvlášť milovaní Bohom.
Kristína: Je dobré, že máme rehoľníkov. Aj kontemplatívne rehole, ktoré sa zvlášť modlia.

4. Čo by si odporúčal mladým, ktorí sa rozhodujú pre zasvätený život?

Zuzana: Poslušnosť intuíciám Ducha Svätého, schopnosť načúvať Duchu, nebyť len v hluku ale aj v tichu. Byť ochotný zrieknuť sa všetkého nepodstatného a nasledovať podstatné. Mať odvahu nechať sa v poslušnosti viesť iným.
Martin: Odvahu. Odvahu, ktorú každý deň živia evanjeliom.
Vladislav: Majte odvahu a verte Kristovi! Keď si to On vybral pre vás, lepšej cesty niet.
Viktória: Nech sa veľa modlí, a tak spozná, či ho tam Boh naozaj volá.

5. Čo pre teba znamená odvaha?

Mária: Prekonať strach.
Anna: Prekonať seba samú.
Jozef: Vystúpiť z pohodlia.
Lenka: Zaangažovať sa do niečoho.
 

Čím sú bojovníkovi šípy v ruke...

 

Luk a šíp. Tieto dve veci sa stali mottom a symbolom 3. púte „Angelusákov“, ktorá sa tohto roku konala neďaleko Beluše 1.-3. 9. 2017. Aj naše sestry sa zúčastnili tejto púte - z juhu sem prišli sr. M. Anežka a sr. M. Angela, od východu zase sr. M. Timea a sr. M. Chantal a z rôznych kútov Slovenska celkovo cca 70 účastníkov, z toho 15 zasvätených. Angelus je modlitbové spoločenstvo ľudí, ktorí sú na ceste rozlišovania svojho povolania. Zasvätené osoby v tomto spoločenstve tvoria modlitbový patronát nad konkrétnymi ľuďmi, ktorí sú im zverení. Preto sa pozvánka na púť Angelusu dostala aj do našich rúk. Stretnutie začalo večernou svätou omšou vo farskom kostole v Beluši. Po jej skončení sme sa previezli na „chatu“, či školiace stredisko Cementár, kde už nasledoval samotný program, svedectvá a stretnutia v skupinkách. Sobota sa stala tým hlavným putovným dňom, keď sme z obce Ladce (pomerne rezkým krokom, lebo sa veľmi ochladilo) stúpali na vrch Butkov. V „cieľovej rovinke“ sme sa modlili krížovú cestu a na vrchu, v kaplnke Božieho milosrdenstva, slávili svätú omšu. Popoludnie vypĺňali workshopy, modlitba, svedectvá a rozhovory. Keďže Angelus slávilo 10. výročie od svojho vzniku, nedeľnú svätú omšu v kostole Božieho milosrdenstva v Ladcoch celebroval otec biskup Tomáš Galis. On pred rokmi udelil Angelusu svoje apoštolské požehnanie. Celé stretnutie sa nieslo vo veľmi príjemnej atmosfére modlitby i spontánnych rozhovorov. Pre niektorých to bola príležitosť osobného stretnutia sa patrón-zverenec. Kiež by každý z týchto hľadajúcich správne rozpoznal, k čomu ho Boh povoláva. Tak ako šíp smeruje k cieľu, tak aj hlavným cieľom každého povolania je svätosť. Rozličná je len cesta k nej – zasvätený život, manželstvo, či slobodný stav.   

                                                                               Sr. M. Chantal, SDR

FOTO

 

Budem počúvať, čo povie Pán

 

Hľadanie svojho životného povolania je dlhodobý proces, ktorý si zároveň vyžaduje aj podporu spoločenstva a modlitby. Preto sa v dňoch 12.-14. mája 2017 uskutočnili duchovné cvičenia zamerané na rozlišovanie povolania, ktoré organizovalo spoločenstvo Angelus. Konali sa v Spišskej Novej Vsi, v kláštore sestier vykupiteliek. Témou duchovných cvičení bolo Budem počúvať, čo povie Pán. Cesta k objaveniu kresťanského povolania.

V piatok podvečer sme skupinka 17 mladých pod vedením o. Ľuboslava Hromjáka začali duchovné cvičenia spoločnou večerou, počas ktorej sme si navzájom prezradili, v akom bode svojho putovania za povolaním sa nachádzame. Takto sme poznali, za koho a čo sa môžeme počas týchto troch dní modliť. Pokračovali sme sv. omšou a prednáškou zameranou na lepšie uvedomenie si zmyslu a cieľa duchovných cvičení. Po prednáške sme vstúpili do silencia, ktoré nás sprevádzalo až do času nedeľného obedu.
Bohatý sobotný program začal dobrovoľnými rannými chválami, po ktorých nasledovali raňajky. Pokračovali sme prednáškou Som v Božom pláne, kde sme si mohli lepšie uvedomiť základné povolanie k životu a svätosti, ku ktorému je povolaný každý kresťan. Tento deň zazneli ďalšie tri prednášky, ktoré striedala tichá adorácia, sv. omša a modlitby. Počas prednášok sme sa naučili rozlišovať jednotlivé znaky životného povolania, ale aj poznávať spôsoby, ktorými nás diabol odvádza od počúvania a nasledovania Božieho hlasu. Mali sme tiež možnosť počuť prednášku na tému: Posolstvo Panny Márie vo Fatime: Pokánie. Predsa len, bola to ona, ktorá si nás v deň 100. výročia svojho zjavenia vo Fatime zjednotila, aby sme spolu hľadali spôsob, ako nasledovať jej Syna a tak dosiahnuť svätosť. Preto sme aj počas modlitby ruženca svoje povolanie zverili do jej materinských rúk.
Sobotný program pomaly končil krátkym kolom otázok a odpovedí, kde sme si jednotlivé prednášky nechali obohatiť o to, čo nás ešte zaujímalo. Celý sobotný program vyústil do sledovania filmu o sv. Filipovi Neri. On spolu so sv. Ignácom z Loyoly nám ukázali, že každý máme vlastnú, odlišnú cestu ku svätosti, a preto naša cesta povolania vedie cez poznávanie a zveľaďovanie jedinečných darov, ktoré do nás vložil Boh. 
V nedeľu sme si vypočuli ešte dve prednášky, ktorých obsah bol zameraný na poznávanie sily spoločenstva, v ktorom dozrieva naše povolanie. Rovnako sme pochopili silu spoločenstva s eucharistickým Kristom. Je to práve on, ktorý chce žiť v nás a cez nás pre druhých – či už v manželstve alebo zasvätenom živote.

 

V záverečnom zdieľaní sa účastníci podelili so svojou radosťou, ktorú počas týchto dní nadobudli. K tejto radosti prispeli podnetné prednášky, priateľské spoločenstvo hľadajúcich a rovnako aj pohostinnosť sestričiek, ktoré sa o nás výdatne starali.
                                                             Za všetkých účastníkov DC Angelus - Silvia Ť.
FOTO
 

KVETNÝ VÍKEND 2017

 

„Ako ONA nechaj ÁNO v srdci zahorieť,

Ako ONA nechaj Jeho slová v srdci bdieť!“

                                   (z hymny KV 2017)

7. - 9. apríla 2017 v Banskej Bystrici sa konalo celodiecézne stretnutie mladých s otcom biskupom Mons. Mariánom Chovancom .
Témou tohtoročného KVETNÉHO VÍKENDU bol verš z Lukášovho evanjelia:
 „Mária zachovávala všetky tieto slová vo svojom srdci a premýšľala o nich.“ (Lk 2, 19)
Stretnutie sa začalo sv. omšou v kostole Nanebovzatia Panny Márie, kde sa všetkým prihovoril generálny vikár Mons. Branislav Koppal. V príhovore mladým apeloval, že život žijeme len raz, t. j. na prvý pokus a večne!
Potom sa mladí rozdelili do 25 skupín, kde sa bližšie mohli spoznať a spoločne tráviť čas, modliť sa a zdieľať sa. Piatkový večerný program vyplnila modlitba krížovej cesty.
V priebehu celého víkendu sme viaceré rehoľné sestry z rôznych kongregácií sprevádzali mladých  „službou ucha“ v rehoľnej kaviarni.
V sobotu sa viac ako 350 mladým v rannej katechéze a v homílii  pri sv. omši v Bazilike Navštívenia Panny Márie na Starých Horách prihovoril o. arcibiskup Mons. Cyril Vasiľ, SJ - hlavný hosť Kvetného víkendu. Vyzdvihol Pannu Máriu ako tú, cez ktorú sa splnila Božia vôľa. Ona, otvorená Bohu Otcovi a jeho Slovu, priniesla na svet Ježiša, a to je aj naším poslaním - poslaním všetkých pokrstených. Všetko v jej živote malo význam a zmysel – 7 bolestí.  A Mária zostala pod krížom, lebo veľmi milovala. LÁSKA VYHÁŇA STRACH - DÁVA VŠETKÉMU ZMYSEL.
Popoludní mali priestor workshopy na aktuálne témy:
  • O médiách - Ako byť svedkom evanjelia v mediálnom priestore? Správne používanie médií v duchu hesla: „Internet a médiá sú dobrým sluhom, ale zlým pánom“.
  • O modlitbe ako o zaľúbení sa do Ježiša. „My milujeme, pretože On prvý miloval nás!“ (1 Jn 4, 19).
  • O móde -  Som kresťanka a uvedomujem si, čo si obliekam.
  • O vzťahoch - Čím je naplnené tvoje srdce - slovom, ktoré o tebe hovorí Boh alebo slovami, ktoré hovoria o tebe ľudia? Aké klamstvá a falošné predstavy o sebe sa na teba „ nalepili“? Srdce je to, čo prinášame do vzťahov, preto nie je jedno, čím je naplnené!
Večernú vigíliu moderovali mladí z farnosti Radvaň, pri ktorej sme mohli všetci predložiť svoje srdce Eucharistickému Kristovi a vytvoriť tak symbolické srdce z bielych stužiek a priniesť ho ako obetný dar pri nedeľnej liturgii. Počas adorácie bola pre mladých možnosť ísť na modlitbu príhovoru.
Svätá omša s otcom biskupom Mariánom Chovancom bola vrcholom nedeľného programu. Po nej sme sa všetci zhromaždili na námestí pred kostolom na spoločnú fotografiu a záverečné agapé.

 

Vďačné účastníčky Kvetného víkendu:  s. Tarzícia, s. Annamária, s. Patrika, s. Simona, s. Zuzana   
FOTO

 

Púť zrelosti

Svet mladých ľudí, ktorí hľadajú čistú radosť – aj tak by sa dali nazvať Pavlovce nad Uhom a Vysoká nad Uhom v čase púte zrelosti, ktorá sa uskutočnila už šestnásty krát. Dni, v ktorých púť prebiehala (21.-23. november 2014), boli naozaj výnimočné: piatok bola spomienka obetovania Panny Márie, v sobotu bol výročný deň smrti Anky Kolesárovej a v nedeľu bolo Krista Kráľa. Tieto slávenia umocňovala aj téma stretnutia: „Zranenie -  dozrievanie v láske“. Hosťom bola ukrajinská psychologička Lena, ktorá medzi iným povedala: „Keby sme mali ideálneho partnera alebo ideálne spoločenstvo, bolo by tu nebezpečenstvo, že by sme už nepotrebovali Boha.“ Obohacujúce bolo aj privítanie kríža Svetových dní mládeže spolu s kópiou ikony Panny Márie z rímskej baziliky Santa Maria Maggiore, s ktorými sme v sobotu putovali na Ankin hrob. Keďže bolo práve sedemdesiat rokov od toho, čo sa stal obetou svätej čistoty, pripomenuli sme si okolnosti tej noci, keď vojak vtrhol do domu a Anku obrana jej čistoty stála život. Jej svedectvo je dodnes príťažlivé a jej čistota je žiarivým príkladom pre mladých. Pokračovali sme oslavou života a nočným bdením v rozhovoroch a modlitbách. Medzi mladými, ktorých bolo vyše 270, sme sa v „službe ucha“ nasadili aj my – sr. Dominika, sr. Zuzana, sr. Natanaela, sr. Timea, sr. Filotea a postulantka Danka.

 

Tu sa o tom dozvieš viac!

 

 

 

 

 


Ďalšie články v sekcii:

POVOLANIE
KŇAZSTVO
MANŽELSTVO
ZASVATENÝ ŽIVOT
HOT LINE
MEDZINÁRODNÉ STRETNUTIA
DUCHOVNÉ OBNOVY A AKCIE
PASTORAČNÝ TÍM SDR
SK PASTORAČNÝ TÍM

MYŠLIENKA DŇA


Kedy začnete žiť v Bohu? Až keď objavíte, aké príjemné je Božie jarmo, pretože až do tohoto dňa to nespoznáte.

MODLITBY NA ÚMYSEL


Keď sa modlíš za druhých, budeš naplnený láskou - teda Duchom Svätým. Vtedy, keď Duch Svätý môže cez teba prúdiť, napĺňa aj teba!
Pridať umýsel >>

NAJNOVŠIE INFORMÁCIE


Spiritualita
(2020-11-04 15:24:16)
KALENDÁR
(2020-09-30 13:34:54)
Apoštolát
(2020-09-30 13:28:55)
BLAHOREČENIE MAM
(2020-09-30 13:21:49)
Duchovná rodina
(2020-09-30 13:19:04)
© 2008 KONGREGÁCIA SESTIER BOŽSKÉHO VYKUPITEĽA | Created by Darius.sk All rights reserved.